Ať se děje, co se děje, každá cesta někam vede.

Jak to vzniklo

18. června 2017 v 21:10 | kateřina |  Na kole do Chorvatska
Asi před 11-ti lety jsme jeli poprvé do Chorvatska vlakem s kolama. Projížděli jsme pobřeží a ostrovy, spali různě po kempech, občas na černo na pláži. Vařili jsme si na malých propanbutonových vařičích a spali jen na plachtě za každého počasí.
Často jsme byli vyřízení, unavení, pokousaní od komárů. Někdy nám došla voda a byli jsme zrovna daleko od moře a šlapali jsme do ukrutého prašného kopce. Někdy nám praskla duše uprostřed noci, někde v lesíku daleko od civilizace. Někdy jsme byli nuceni v noci, ukryti před větrem, v koutě za kostelem, vařit olyhně v ešusu, protože už nebylo jiné jídlo.
Ale na druhou stranu jsme zažili ten pocit výtězství, když jsme ve dvě hodiny ráno konečně našli otevřenou hospůdku a dali si pořádně vychlazené Karlovačko.
Ačkoliv to pro mnohé může znít jako dovolená za trest, já na to vzpomínám, jako na nejlepších 10 dní v roce.
Asi to zní šíleně, ale člověk k životu nepotřebuje každý den postel, teplé jídlo, nebo čisté oblečení. A ke štěstí, stačí snad ještě méně.
Jedoho krásného dne přestal vlak do Chorvatska jezdit. Pár let jsme jezdili autem a kola měli vzadu v přívěsném vozíku. Stále jsme měli skvělé zážitky, ale už to nebylo takové jako dřív. Nebyli jsme tolik nezávislí a museli jsme se vracet každý večer do kepmu k autu.
Jeden rok jsme nechali kola doma a od té doby už jezdíme jen autem.
Ale i když si většina lidí stěžuje, že jim v životě chybí jistota, mě chyběl ten pocit nejistity, kde budu dnes v noci spát. A tak jsem stále přemýšlela, jak dostat kolo do Chorvatska aniž bych musela desetkrát přestupovat z vlaku do vlaku, nebo vláčet auto. No a tak jsem se rozhodla, že jediná možnost je zase naložit ty 15-ti kilové tašky na nosič a došlapat si tam po svých, vlastně spíš po těch gumových. Byl to jeden z těch nápadů, co z vás vypadne a zdá se bláznivý, ale postupně zjišťujete, že to tak bláznivé není, že to už spousta lidí dělá a přijde vám stále lepší a lepší. Naplní vás až po okraj a už se nemůžete dočkat. Nakonec už bylo dané datum, naplánovaná trasa a stačilo jen vyrazit. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama