Ať se děje, co se děje, každá cesta někam vede.

Kdy a kam, aneb náš cíl a plán

18. června 2017 v 22:38 | Kateřina |  Na kole do Chorvatska
Naše cesta začíná na Šumavě a pojedeme přes Rakousko, Itálii a Slovinsko do Chorvatska až dolů do Splitu a pak trajektem na Hvar a na kole do Ivana Dolace.
Délka je odhadnutá asi na 1 016 km, 13 dní i s odpočinkovými, celkové převýšení nahoru cca 16 000 a dolu okolo 17 000. Takže jestli někdo chcete vědět, jaké to je za dva týdny dvakrát vyšlapat Mont Everest, dozvíte se v Srpnu :D
Vyrážíme 27.7.2017 a plánovaný cíl je na 9.8.2017
Zde je přibližné nahození naší cesty
Rakousko 1, - 4. Den
Přes Rakousko pojedeme většinouvou část po cyklostezce Alpe-Adria Radweg, což je velmi oblíbená trasa ze Salzubrku, kde se na ni napojíme, do Grada v Italii, kam nedojedeme, jelikož se oddělíme v Udine a pojedeme směr Slovinsko. Tudíž první polovina cesty by měla být, pod dohledem oficiální cyklostezky, dosti pohodová :) Cyklostezka se celkem obratně vyhýbá horským velikánům a převážně se drží blízko řeky. V jednom úseku, před Mallnitz, se musí 15 minut jet vlakem, protože skrz tunel v hoře není povoleno jet na kolech a cesta přes nevede.
Ze Salzburku do Vilachu je cesta převážně o stoupání. Z Vilachu se překlopíme a budeme v podstatě stále klesat vstříc pobřeží :)
Itálie 5. - 7. Den
Z vilachu, co by na kole ušlapal, bude hranice s Itálií, kde pojedeme, vítr až v žalůdku, převážně dolů, než uvidíme první MOŘE! první den bude odpočinkový, takže se jen lehce posuneme do Travisia. Druhý den v Itálii bude nejdelší za celou cestu, cca 150 km. V Udine se odpojíme od cyklostezky a přijde první zkoužka našeho smyslu pro orientaci. Až si dáme první zaslouženou zmrzlinu, utáboříme se a ráno hurá dál. Mineme, či projedeme Trieste a za pár kilometrů už budeme pod hledáčkem Slovinských strážníků.
Slovinsko 7. - 8. Den
Celá Slovinská část vede středozemím, takže žádné unavené koupání v moři se konat nebude. Pokud budeme večer spát mimo kemp, jsem si jistá, že nás vystopujete po čichu. V půlce našeho putování středozemí, krátce po ránu, výtězně vklouzneme do Chorvatska :)
Chorvatsko 8. - 13. Den
Po tom, co okolo poledne dobyjeme republiku Hrvatsku a šlápneme si nějaké to převýšení, zase spatříme moře, kterého se budeme snažit dřet až do zdárného cíle. Třetí den v Chorvatsku pojedeme skrz národní park, takže stanování, jen tak z únavy nebude možné. Budeme tedy doufat, že kopečků trochu ubude. Přeci jenom v pravé poledne bychom si rádi dávali větší pauzu, a ve dvě ráno bychom chtěli zakládat kemp maximálně nikdy, ale asi nás to někdy nemine :D Okolo pátého dne k večeru, už nás bude omývat břeh Splitského přístavu a my se budeme oddávat chutím pečených ryb, zmrzlinového poháru a pocitu štěstí. Brzy ráno sedneme na trajekt směr Stari Grad, kde si dáme opulentní snídani a budeme si užívat pohledy na mořské vlnky a slunce. Ve Starém Gradu nakoupíme poseldní zásoby a popojedeme 9 km do Jelsy, kde nás už bude čekat zmrzlina ve známe kavárně. Poté už bude cílový kopec a skopec směr Ivan Dolac. V půlce poslední cesty absolvujeme bojovku v kamenném tunelu bez světel, kde je nutné zařadit se mezi auta, jinak budeme ve tmě, kde ani 1000 čelovek očím ze slunce nepomůže a pravděpodobně nás sejme, buď šutr čnící ze skály, nebo auta, které zanedlouho vyrážejí druhým směrem.
Nakonec ale snad přece dorazíme do Ivana Dolace a budeme si užívat zasloužené lenošení na pláží :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jonáš Jonáš | E-mail | 26. června 2017 v 17:01 | Reagovat

Ve skutečnosti jedeme dokonce i kousek přes Německo. Začínáme kousek severněji, než je to na mapce a do Rakouska přejíždíme až v Pasově.

2 alpos alpos | Web | 28. ledna 2018 v 17:18 | Reagovat

Dokončili jste svoji cestu?

3 kolemsvetaskolem kolemsvetaskolem | 28. ledna 2018 v 19:04 | Reagovat

Dokončili, dokonce jsem se rozhodla zveřejnit i sem jak to probíhalo, napsat tipy a triky a posléze popsat plán cesty který už má kompletní obrys na tento rok :) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama