Ať se děje, co se děje, každá cesta někam vede.

Kdy a kam, aneb náš cíl a plán

18. června 2017 v 22:38 | Kateřina |  Na kole do Chorvatska
Naše cesta začíná na Šumavě a pojedeme přes Rakousko, Itálii a Slovinsko do Chorvatska až dolů do Splitu a pak trajektem na Hvar a na kole do Ivana Dolace.
Délka je odhadnutá asi na 1 016 km, 13 dní i s odpočinkovými, celkové převýšení nahoru cca 16 000 a dolu okolo 17 000. Takže jestli někdo chcete vědět, jaké to je za dva týdny dvakrát vyšlapat Mont Everest, dozvíte se v Srpnu :D
Vyrážíme 27.7.2017 a plánovaný cíl je na 9.8.2017
Zde je přibližné nahození naší cesty
Rakousko 1, - 4. Den
Přes Rakousko pojedeme většinouvou část po cyklostezce Alpe-Adria Radweg, což je velmi oblíbená trasa ze Salzubrku, kde se na ni napojíme, do Grada v Italii, kam nedojedeme, jelikož se oddělíme v Udine a pojedeme směr Slovinsko. Tudíž první polovina cesty by měla být, pod dohledem oficiální cyklostezky, dosti pohodová :) Cyklostezka se celkem obratně vyhýbá horským velikánům a převážně se drží blízko řeky. V jednom úseku, před Mallnitz, se musí 15 minut jet vlakem, protože skrz tunel v hoře není povoleno jet na kolech a cesta přes nevede.
Ze Salzburku do Vilachu je cesta převážně o stoupání. Z Vilachu se překlopíme a budeme v podstatě stále klesat vstříc pobřeží :)
Itálie 5. - 7. Den
Z vilachu, co by na kole ušlapal, bude hranice s Itálií, kde pojedeme, vítr až v žalůdku, převážně dolů, než uvidíme první MOŘE! první den bude odpočinkový, takže se jen lehce posuneme do Travisia. Druhý den v Itálii bude nejdelší za celou cestu, cca 150 km. V Udine se odpojíme od cyklostezky a přijde první zkoužka našeho smyslu pro orientaci. Až si dáme první zaslouženou zmrzlinu, utáboříme se a ráno hurá dál. Mineme, či projedeme Trieste a za pár kilometrů už budeme pod hledáčkem Slovinských strážníků.
Slovinsko 7. - 8. Den
Celá Slovinská část vede středozemím, takže žádné unavené koupání v moři se konat nebude. Pokud budeme večer spát mimo kemp, jsem si jistá, že nás vystopujete po čichu. V půlce našeho putování středozemí, krátce po ránu, výtězně vklouzneme do Chorvatska :)
Chorvatsko 8. - 13. Den
Po tom, co okolo poledne dobyjeme republiku Hrvatsku a šlápneme si nějaké to převýšení, zase spatříme moře, kterého se budeme snažit dřet až do zdárného cíle. Třetí den v Chorvatsku pojedeme skrz národní park, takže stanování, jen tak z únavy nebude možné. Budeme tedy doufat, že kopečků trochu ubude. Přeci jenom v pravé poledne bychom si rádi dávali větší pauzu, a ve dvě ráno bychom chtěli zakládat kemp maximálně nikdy, ale asi nás to někdy nemine :D Okolo pátého dne k večeru, už nás bude omývat břeh Splitského přístavu a my se budeme oddávat chutím pečených ryb, zmrzlinového poháru a pocitu štěstí. Brzy ráno sedneme na trajekt směr Stari Grad, kde si dáme opulentní snídani a budeme si užívat pohledy na mořské vlnky a slunce. Ve Starém Gradu nakoupíme poseldní zásoby a popojedeme 9 km do Jelsy, kde nás už bude čekat zmrzlina ve známe kavárně. Poté už bude cílový kopec a skopec směr Ivan Dolac. V půlce poslední cesty absolvujeme bojovku v kamenném tunelu bez světel, kde je nutné zařadit se mezi auta, jinak budeme ve tmě, kde ani 1000 čelovek očím ze slunce nepomůže a pravděpodobně nás sejme, buď šutr čnící ze skály, nebo auta, které zanedlouho vyrážejí druhým směrem.
Nakonec ale snad přece dorazíme do Ivana Dolace a budeme si užívat zasloužené lenošení na pláží :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jonáš Jonáš | E-mail | 26. června 2017 v 17:01 | Reagovat

Ve skutečnosti jedeme dokonce i kousek přes Německo. Začínáme kousek severněji, než je to na mapce a do Rakouska přejíždíme až v Pasově.

2 alpos alpos | Web | 28. ledna 2018 v 17:18 | Reagovat

Dokončili jste svoji cestu?

3 kolemsvetaskolem kolemsvetaskolem | 28. ledna 2018 v 19:04 | Reagovat

Dokončili, dokonce jsem se rozhodla zveřejnit i sem jak to probíhalo, napsat tipy a triky a posléze popsat plán cesty který už má kompletní obrys na tento rok :) :-)

4 KulPrug KulPrug | E-mail | Web | 13. srpna 2018 v 20:13 | Reagovat

Lump armpit delivers inconvenience, aches. To delay visit doctor cannot be. Bulge under the muscle cavity may turn out to be dangerous illness. But often it is consequence regular use antiperspirants, non-compliance rules personal hygiene, intense sweating. Redness triggers narrow clothing, polluted razor, the infection.
<a href=http://armpit.info/a-painful-lump-in-the-armpit>lump under armpit hurts</a>  
Compaction under the arm, redness, lump getting hot? This is the ulcer that will cut from the surgeon, next take medications. initial stage cost lotions, anti-inflammatory drugs. If the ailment is started, shown surgical procedure.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama